Kaip parinkti tinkamą plaukų spalvą ir kirpimą?

| 2021-10-14

Skaitymo trukmė: 3 minutės

Būna, kad į kirpėjo kėdę atsisėdusi klientė nori kardinaliai pakeisti šukuoseną. Ji dažnai rodo skirtingų kirpimų ir dažymų nuotraukas, bet niekaip negali apsispręsti, ką pasirinkti. Kirpėjui tenka gana sudėtinga užduotis – parinkti naują įvaizdį, kuris tiktų ir patiktų klientei. Kaip tai padaryti? Gerai įsiklausyti į klientės lūkesčius, atidžiai išnagrinėti jos veido toną ir formą, o tada lestis į derybas.

Odos tonas padeda parinkti tinkamą plaukų dažymo spalvą

Sakoma, kad natūrali plaukų spalva geriausiai mums tinka. Bet ta pati spalva per eilę metų pabosta, kartais pasirodo žilos sruogos, kurias norisi paslėpti, o ir šiaip kartais jaučiame, kad brunetės, blondinės ar raudonplaukės įvaizdis šiame gyvenimo etape mums tiktų labiau. Tačiau keičiant plaukų spalvą svarbu, kad ji derėtų prie odos tono. 

Odos spalva – šviesi, tamsi, vidutinio tamsumo – dar ne viskas. Ji netgi gali keistis pagal sezonus. Po vasaros atostogų daugelio oda nusidažo tamsesniais atspalviais, o viduržiemį esame išblyškę. Tad kur kas svarbesnį vaidmenį atlieka odos tonas. 

Skiriami keturi odos spalvos tono tipai pagal metų laikus: vasara, ruduo, žiema ir pavasaris. Vasaros ir žiemos tipams būdinga šalto atspalvio oda, todėl šio tipo klientėms rekomenduojami šalto atspalvio plaukų tonai. Pavasario ir rudens tipo odos tonas yra šiltas, todėl klientėms rekomenduojama dažyti plaukus šiltų atspalvių plaukų dažais. Tokiu būdu sukuriama harmonija ir paryškinamas natūralus žavesys.

Kaip pažinti odos tipus?

Vasaros odos tipas. Tai šalto tono šviesi oda. Ji yra dramblio kaulo spalvos ir gali turėti rožinį, melsvą arba alyvuogių atspalvį. Šiam tipui tinka šviesiai rudi, kviečių, pelenų, perlų, ledo ar platinos atspalviai.

Rudens odos tipas. Tai šilto tono oda, kurią pažinsite iš strazdanų. Šiam tipui tinka ryškesnės plaukų spalvos, pavyzdžiui, ugninė vario, raudonmedžio, raudonai ruda, cinamoninė, bronzinė, kaštoninė, tamsiai ruda ar šokoladinė.

Žiemos odos tipas. Tai šalto tono oda, kuri gali būti labai šviesi (pieno spalvos) arba labai tamsi su rožiniu arba melsvu atspalviu. Šiam tipui tinka šaltos ryškios plaukų spalvos, pavyzdžiui, sidabro, platinos ir pelenų atspalviai, baklažano, bordo ir tamsiai ruda spalvos.

Pavasario odos tipas. Tai šilto tono, šviesi ir plona oda. Šviesi oda dažnai pasižymi persikiniu atspalviu ir gana dažnai turi strazdanų. Šiam odos tipui tinka šiltos plaukų spalvos: gintaro, šiaudų, medaus, smėlio, karamelės, šviesi ruda, riešutinė, vario arba tamsi su bronziniu atspalviu.

Veido formos identifikavimas padės parinkti tinkamą kirpimą

Drąsūs įžymių moterų kirpimai neretai įkvepia klientes imtis savo šukuosenos pokyčių. Tačiau tai, kas tinka vienai moteriai, gali visai netikti kitai. Kodėl taip yra? Nes skiriasi veido formos. Tad padedant klientėms rinktis tinkamą kirpimą, svarbu paaiškinti, kas individualiai tinka pagal jų veido formą, kuri gali būti apvali, širdies formos, kvadratinė arba ovali.

Apvalus veidas. Tai veido forma, kuri pasižymi švelniai suapvalintais skruostikaulių ir žandikaulių kampais, aukšta ir plačia kakta. Šiai veido formai rekomenduojami kirpimai, kurie optiškai pailgina veidą ir suteikia ovališkumo. Tai pasiekti galima su iškarpytais ilgais plaukais, lengvai krentančiomis garbanomis ir skirtingų tonų dažymu sruogelėmis.

Širdies formos veidas. Šį veidą galima pažinti iš plačios ir žemos kaktos, siauro ir smailo smakro, siaurokų žandikaulių ir nedidelių lūpų. Širdies formos veidui rekomenduojama rinktis šukuosenas, kurios subalansuotų platesnę viršutinę ir sauresnę apatinę veido dalį. Tai galima pasiekti renkantis griežtus kirpimus iki kaklo, formuojant lengvas garbanas iki pečių ar surišant plaukus į arklio uodegą.

Kvadratinė veido forma. Ši forma gali būti kiek gruboka, nes veidas yra ilgas, vienodai platus ir dažnai su iškilusiais skruostikauliais. Tad renkant kirpimą siekiama vizualiai sušvelninti veido bruožus. Tai galima pasiekti iškarpant plaukus ties žandikauliu, kerpant ilgus kirpčiukus arba formuojant lengvas garbanas.

Ovalus veidas. Tai laikoma tobula veido forma, nes kakta ir smakras yra vienodo pločio, ir yra proporcingai siauresni nei skruostikauliai. Šios moterys yra tikrai gamtos apdovanotos, nes gali drąsiai eksperimentuoti su kirpimais – joms tinka kone viskas.

Rekomenduojami  įrašai

Kirpėjo profesija įgyta – kas toliau?

Kirpėjo profesija įgyta – kas toliau?

Kirpėjų kursai baigti, egzaminas išlaikytas, diplomas gautas – kaip pradėti profesinį gyvenimą? Kai nuslūgsta pirminė euforija ir džiaugsmas, neretai jaunus specialistus apima nerimas ir nežinomybė. Kaip susirasti pirmąją darbo vietą ir klientus? Dažnai koją pakiša ir...

Daugiau
Rugpjūčio mėnesį renkama nauja kirpėjų kurso grupė

Rugpjūčio mėnesį renkama nauja kirpėjų kurso grupė

Galvojate apie gyvenimo pokyčius? Sėdėdami kirpėjo kėdėje žavitės, kaip meistriškai kirpėjas darbuojasi žirklėmis? Norite išmokti maišyti plaukų dažų formules ir išgauti netikėčiausius atspalvius? Jūsų profesinio gyvenimo pokyčiai gali prasidėti jau šį rugpjūtį! R...

Daugiau
Kas yra sėkmingas kirpėjas?

Kas yra sėkmingas kirpėjas?

Mūsų mokiniai dažnai klausia, kaip tapti sėkmingu kirpėju? Vieno sėkmės recepto neturime, nes kiekvienas sumaišome skirtingus ingredientus. Bet norime pasidalinti R Style House kirpėjų mokymo centro vadovės Ritos Mikalajūnienės mintimis apie sėkmingo kirpėjo sampratą....

Daugiau
R Style House vykdo socialinius projektus

R Style House vykdo socialinius projektus

Kirpėjų mokymo centras R Style House organizuoja įvairias labdaringas akcijas ir dovanoja malonius pokyčius tiems, kurie to negali sau leisti. Mes nemokamai kerpame slaugos namų gyventojus ir globos namuose gyvenančius vaikus. Karantinas šiek tiek apribojo mūsų...

Daugiau