Kas yra sėkmingas kirpėjas?

| 2021-04-12

Skaitymo trukmė: 2 minutės

Mūsų mokiniai dažnai klausia, kaip tapti sėkmingu kirpėju? Vieno sėkmės recepto neturime, nes kiekvienas sumaišome skirtingus ingredientus. Bet norime pasidalinti R Style House kirpėjų mokymo centro vadovės Ritos Mikalajūnienės mintimis apie sėkmingo kirpėjo sampratą.

Ar aš tapau sėkminga kirpėja?Norėčiau tuo tikėti, bet negaliu, nes tai būtų pražūtis.Savo darbe vadovaujuosi keliomis nuostatomis, kurias stengiuosi įdiegti ir savo mokiniams:

1. Reikia turėti tvirtus pagrindus. Todėl savo kirpėjų kursų programą pastoviai tobulinu, pildau naujomis programomis ir technikomis. Negaliu leisti užsistovėti vietoje, nes mūsų profesija dideliais žingsniais eina į priekį. Turime neatsilikti.

2. Nuolatinis mokymąsis. Manęs daug kas klausia, ko aš dar nemoku, kad vis mokausi ir mokausi. Pasirodo, kuo daugiau mokaisi, tuo labiau supranti, kad nieko nemoki. Kiekvienas seminaras, kiekviena baigta mokymų programa yra didelis motyvacijos pliūpsnis, stumiantis į priekį. Kolegų darbų analizė, aplinkos stebėjimas, atsitiktiniai pokalbiai kartais gali duoti labai daug. Tiesiog niekada niekur nepamirštu, kas aš esu ir ko aš noriu.

3. Pozityvumas ir energetika. Klientui visuomet mieliau bendrauti su komunikabiliu, pozityviu meistru. Komunikabilumas, techninių įgūdžių gilinimas leidžia turėti daug įvairių klientų.

4. Nebijau klysti. Svarbu žinoti, kaip pataisyti. Mokiniams visuomet kartoju, kad klysti yra žmogiška. Toliau seka klaidos analizė, suvokimas ir judėjimas į priekį.

5. Profesionalumas ir atsakingumas.Už savo darbą reikia atsakyti. Kirpimą ar dažymą renku atsakingai, atsižvelgiant į kliento pageidavimą, veido bruožus ir t.t. Tik patenkintas klientas dar sykį norės sugrįžti.

6. Kiekviena diena – įdomus, įtemptas darbas. Visuomet stengiuos,kad mano darbai, jų atlikimo technika būtų geresni nei praeitos dienos. Kam tada aš mokausi, jei nieko nekeičiu?

7. Reklama – galingas sėkmės įrankis. Darbų fotografijos, jų talpinimas socialiniuose tinkluose, dalyvavimas parodose, projektuose, savo projektų kūrimas – visą tai atskleidžia nenuobodžią, įdomią, nuolat tobulėjančią asmenybę.

Jei būsime įdomūs sau, būsime įdomūs ir klientams. Todėl negaliu sakyti,kad mane aplankė sėkmė. Mano tikslas didesnis, nei šiuo metu turiu. Todėl, vadovaudamasi šiomis nuostatomis, iš kiekvienos dienos reikalauju vis daugiau ir daugiau. Stebėdama buvusias mokines, labai džiaugiuosi, kad šias savo profesines vertybes daugumai jų sugebėjau įskiepyti. Nekantrauju šią savo filosofiją perduoti ir naujoms mokinėms.

Rita Mikalajūnienė

 

Rekomenduojami  įrašai

Kaip parinkti tinkamą plaukų spalvą ir kirpimą?

Kaip parinkti tinkamą plaukų spalvą ir kirpimą?

Būna, kad į kirpėjo kėdę atsisėdusi klientė nori kardinaliai pakeisti šukuoseną. Ji dažnai rodo skirtingų kirpimų ir dažymų nuotraukas, bet niekaip negali apsispręsti, ką pasirinkti. Kirpėjui tenka gana sudėtinga užduotis – parinkti naują įvaizdį, kuris tiktų ir...

Daugiau
Kirpėjo profesija įgyta – kas toliau?

Kirpėjo profesija įgyta – kas toliau?

Kirpėjų kursai baigti, egzaminas išlaikytas, diplomas gautas – kaip pradėti profesinį gyvenimą? Kai nuslūgsta pirminė euforija ir džiaugsmas, neretai jaunus specialistus apima nerimas ir nežinomybė. Kaip susirasti pirmąją darbo vietą ir klientus? Dažnai koją pakiša ir...

Daugiau
Rugpjūčio mėnesį renkama nauja kirpėjų kurso grupė

Rugpjūčio mėnesį renkama nauja kirpėjų kurso grupė

Galvojate apie gyvenimo pokyčius? Sėdėdami kirpėjo kėdėje žavitės, kaip meistriškai kirpėjas darbuojasi žirklėmis? Norite išmokti maišyti plaukų dažų formules ir išgauti netikėčiausius atspalvius? Jūsų profesinio gyvenimo pokyčiai gali prasidėti jau šį rugpjūtį! R...

Daugiau
R Style House vykdo socialinius projektus

R Style House vykdo socialinius projektus

Kirpėjų mokymo centras R Style House organizuoja įvairias labdaringas akcijas ir dovanoja malonius pokyčius tiems, kurie to negali sau leisti. Mes nemokamai kerpame slaugos namų gyventojus ir globos namuose gyvenančius vaikus. Karantinas šiek tiek apribojo mūsų...

Daugiau